Historia

Historia Grupy MCX sięga 1988 roku, kiedy to powstała firma Medicomp Sp. z o.o. W pierwszych latach działalności, spółka zajmowała się dystrybucją sprzętu telefonicznego i teleinformatycznego. Założyciele firmy, skupili wokół siebie zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów oraz nawiązali współpracę z wieloma światowymi partnerami technologicznymi, co zaowocowało sukcesem i dynamicznym rozwojem Spółki.

Pod koniec lat 90-tych firma znacznie rozszerzyła swoją działalność w kierunku rozwiązań integracji systemowej i aplikacyjnej. W ofercie znalazły się między innymi aplikacje zarządzania przedsiębiorstwem, systemy zarządzania dokumentami elektronicznymi i procesami, aplikacje e-learning oraz własne rozwiązania telekomunikacyjne, w tym contact center czy aplikacje poczty głosowej.

W 1999 roku podjęto decyzję o zmianie nazwy - w ten sposób powstał silny integrator - MCX Sp. z o.o.Reagując na nowe wyzwania i wciąż zmieniającą się sytuacje w branży, w marcu 2003 roku, Zarząd podjął decyzję o stworzeniu silnej Grupy MCX. Był to początek ścisłej specjalizacji poszczególnych spółek tworzących grupę. Obecnie w skład grupy wchodzą: MCX Systems, MCXPro i MCX Serwis.